Doğum Hizmetleri

Klinik Hakkında

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü'nde, kadın sağlığı, hastalıkları ve gebelik ile gebelik takipleri yapılmakta, tedaviler konusunda uzmanlaşmış hekimler tarafından dünya standartlarında, modern tıbbi yöntemler kullanılarak, çağdaş ve güvenilir hizmetler sunmaktadır. 
Hastanemiz Kadın Hastalıkları ve Doğum biriminde, ergenlikten başlayarak, menopoz dönemine kadar her yaştan kadının, genel kadın sağlığı rutin kontrollerinden, doğum kontrolü, riskli ve normal gebeliklerin takibi, yardımcı üreme teknikleri, menopoz ve osteoporoz, jinekolojik kanserler ve çeşitli önleyici hekimlik uygulamalarına kadar her türlü sağlık sorunlarının tanısı konulmakta ,hastanenin şartları ölçüsünde tedavisi başarı ile gerçekleştirilmektedir.Rahim ameliyatları da dahil olmak üzere birçok operasyon cerrahi/laparoskopik/laparotomi olarak gerçekleştirilmektedir.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümünde Verilen Tanı ve Tedavi Hizmetleri;
Kadın hastalıkları muayenesi,
Rutin kadın sağlığı testleri,
Doğum kontrol yöntemleri,
Adet düzensizlikleri,
Ağrılı ve şiddetli adet kanamaları,
Genital bölgede oluşabilen kitle,
Akıntılı ve ağrılı durumlar,
Kronik karın ve kasık ağrıları,
Günübirlik cerrahi işlemler,
Cinsel yolla bulaşan hastalıklar,
Gebe muayenesi,
Gebelerin ultrasonografik incelemeleri,
Gebelik doppler ultrasongrafi,
Gebelikte girişimsel işlemler,
Gebelere uygulanan testler,
Yardımcı üreme teknikleri,
Doğum,
Doğum sonrası kontrol muayenesi,
Kadınlık organları kanserleri,
Menopoz.
 
RİSKLİ GEBELİK TAKİBİ
Anne ve bebeğin sağlığı açısından risk teşkil eden durumları zamanında belirleyip gebeliğinin mümkün olduğunca sağlıklı ve sorunsuz geçmesine yardımcı olunmakta, yüksek riskli gebeliklerde anne adayları bilinçlendirilirken gebelik sürecindeki takipleri gerçekleştirilmekte lüzum halinde üst merkeze sevki yapılmaktadır Hastanemiz anne ve bebeğin sağlıklı bir şekilde bu süreci tamamlanmasına destek olmaktadır.
 
DOĞUM
Hastanemiz 9 ay boyunca özlemle beklenilen o muhteşem ana yaklaşırken  anne adaylarını  huzurlu ve güvenilir bir ortamda hissetmelerini sağlayacak konforu sunuyor. Bölümde doğum başladığında yapılan ilk muayene ve doğum öncesi dönemde saptanan bulgularla, doğum şeklinin hangi yöntemle yapılacağına karar veriliyor. Kadın Sağlığı bölümünde, normal (vajinal) doğum, sezaryenle (genel anestezi ile) doğum, spinal anestezi ile doğum yöntemleri konusunda hizmet veriliyor. “Kadın Sağlığı bölümü, yeni gelişmeler ışığında yüksek gebelik ve canlı doğum oranlarına ulaşmayı hedefliyor.”

Anne sağlığı hizmetlerinin niteliğini ve niceliğini artırarak anne adaylarının güvenli, kaliteli doğum hizmetine ulaşmasını sağlamak amacıyla anne, bebek ve aile dostu modelde, mahremiyete dayalı tek kişilik sancı  doğum Lohusa(SDL) odaları oluşturulmuştur.normal doğumu özendirmek, müdahale oranını azaltmak hedeflenmiştir. Yanında uygun bir refakatçi ile gebelerin kendilerini ev ortamında hissedebilmesi, hareket özgürlüğünün sağlanabilmesi amacıyla ANNE DOSTU HASTANE faaliyetlerimiz devam etmektedir.

10 Mayıs 2022