Diyaliz Ünitesi

Klinik Hakkında

Hemodiyaliz ünitesi Iğdır Devlet Hastanesi zemin katında hizmet vermektedir. 25 yatak kapasitesine sahip olan merkezimizde 2 HCV pozitif, 2 HBS pozitif, 20 seronegatif ve 1 yoğun bakım olmak üzere toplam 25 hemodiyaliz cihazı bulunmaktadır.
2022 Nisan tarihi itibari ile 77 kalıcı programlı hastamız bulunmaktadır. İl dışından tedavi maksatlı gelen misafir hastalar dâhil olmak üzere, hastanede yatan KBY hastaları ve acil olarak diyaliz endikasyonu olan akut böbrek yetmezliği olan hastalara da hemodiyaliz hizmeti vermekteyiz.
Hemodiyaliz ünitesinde hizmet alan hastalar hemodiyaliz ünitesine ait 3 adet hasta taşıma aracı ile evlerinden alınıp evlerine bırakılmaktadır. Ünite de bay bayan hastalara ait birer adet giyinme odaları, hasta tuvaletleri, hasta bekleme salonu, 1 adet müdahale odası, hemşire odası, doktor odası ve personel dinlenme odası bulunmaktadır. Merkezimizde 1 dâhiliye uzmanı, 1 pratisyen hekim ve ayda 2 gün görevlendirme ile gelen Nefroloji uzmanı, 7 sertifikalı hemşire, 7 hemodiyaliz teknikeri, bir sekreter ve 3 hizmetli personeli ile hizmet vermekteyiz.

10 Mayıs 2022