Kadın Doğum Kln.


Klinik Hakkında

Kadın hastalıkları muayenesi, gebe muayenesi, doğum sonrası kontrol muayenesi, Ultrasonografik muayene, endometriyal biyopsi gibi küçük cerrahi müdahaleler, histerektomi gibi büyük ameliyatlar ile aile planlaması ve doğum hizmetleri verilmektedir.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde gerek çeşitli kadın hastalıklarının incelenmesinde, gerekse gebe hastaların takibinde ve kısırlık tedavisi sürecinde normal muayenenin bir parçası olarak ultrasonografik değerlendirmeler yapılmaktadır.

Kadın hastaların muayenesi için hastaların randevu verilen saatte gelmeleri önemlidir. Muayene öncesinde vajinal duş yapılması, vajinal krem-fitil gibi ilaçların kullanılması ve cinsel ilişkide bulunulması yapılacak muayene, tetkik ve sonuçlarını etkileyebileceği için önerilmemektedir. Muayene esnasında mesanenin (idrar torbası) boş olması daha rahat muayene olmanızı sağlar. Bunun dışında, ultrasonografi ve muayene esnasında zorluk çıkarabileceği için, sıkı kıyafetlerin giyilmesini önermemekteyiz. Aynı zamanda, sizde bulunan daha önce yapılmış tüm film ve tetkiklerinizi doktorunuza göstermek için yanınızda getirmeyi unutmayınız

Aşağıdaki durumlarda MHRS den randevu alarak Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanına müracaat ediniz.

Gebelik takibi
Normal doğum ve sezaryen doğum
Yumurtalık hastalıkları
Rahim hastalıkları
Rahim ağzı hastalıkları
Adet düzensizlikleri
Vajinal akıntılar
Ultrasonografi
Doğum kontrol yöntemleri
Aşılama, tüp bebek
Dış gebelik
Vajina sarkmaları ve idrar kaçırma
Genital estetik ameliyatları

Hastanemizde 08:20-16:00 saatleri arasında Poliklinik hizmeti verilmektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalarımıza hekim seçme hakkı tanınmıştır.

20 Nisan 2022