BAŞHEKİM Op. Dr. RAŞİT İLHAN'IN "ENGELLİLER HAFTASI" MESAJI
15 Nisan 2022

BAŞHEKİM Op. Dr. RAŞİT İLHAN'IN "ENGELLİLER HAFTASI" MESAJI

        "Bir ülkenin engelli vatandaşlarına yönelik ortaya koyduğu eğitim, iş, barınma ve destek hizmetlerinin yaygınlığı ve kalitesi sosyal devlet olma yolunda önemli bir göstergedir. Son yıllarda ülkemizde her alanda gördüğümüz gelişmeyi, engelli vatandaşlarımıza sağlanan haklar ve hayatı kolaylaştırıcı düzenlemelerde de görüyoruz.

  DSC_0119.JPG DSC_0125.JPG DSC_0133.JPG

        İnsanlığın ortak sorunu olan ve bir gün her insanın başına gelme ihtimali olan engellilik hali ancak toplum tarafından bilinçli hareket edilerek engelsiz bir yaşam haline dönüştürülebilir. Engellilere yönelik hizmet anlayışı artarak sürdürülmeli, engelsiz bir yaşam için engellilere yardımcı olmak önceliğimiz olmalıdır. Engelli vatandaşlarımızın, karşılaştıkları sorunların çözümü konusunda merkezi yönetimin ve onun yereldeki temsilcileri yanında yerel yönetimlerin, sivil toplum kuruluşlarının, basın ve yayın organları ile toplumun her kesimindeki bireylerin destek vermesi önem arz etmektedir.

        Engelli kardeşlerimizin sosyal, ekonomik ve kültür hayatına yapmış oldukları katkılar her türlü takdirin üstündedir. Bugün sporda, kültür alanında, bilim hayatında ve birçok alanda ortaya koydukları ulusal ve uluslararası başarılarla gurur duymaktayız.

       Engelli olup da spor camiasına bir çok madalyalarla adını yazdıran personellerimiz var ve yönetim olarak her türlü desteğimizle yanlarında olmuş, başarıları ile onur duymuşuzdur.Bu duygu ve düşüncelerle bu önemli ve anlamlı haftada bütün engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum."