Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Barış ERMİŞLER Yılın doktoru Ödülüne layık görüldü
15 Nisan 2022  • WhatsApp Image 2018-03-14 at 19.22.57 (1).jpeg


Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Barış ERMİŞLER Yılın doktoru Ödülüne layık görüldü

Sağlık Bakanlığı tarafından her yıl 81 ilden sağlık çalışmalarına yaptıkları katkı, sağlık hizmetlerindeki fedakârlıkları ve duyarlılıkları dikkate alınarak belirlenen “Yılın Doktorları Ödülü “ne bu yıl Iğdır Devlet Hastanesinde görevli Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Barış ERMİŞLER layık görüldü.

Sağlık Bakanlığının Ankara’da düzenlediği organizasyon da Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip ERDOĞAN’ın daveti ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılan 14 Mart Tıp Bayramı programına İl Sağlık Müdürümüz Dr. Alpaslan EROL’la birlikte katılan ERMİŞ’ler ödülünü Sağlık Bakanının elinden aldı.

Tören Esnasında bir mesaj paylaşan İl Sağlık Müdürü
EROL: ‘Bir canı kurtarmayı, bütün insanlığı kurtarmakla eşdeğer sayan anlayışın sahipleri olarak gece gündüz demeden insanımıza hizmet ediyoruz. Ülkemizi sağlıkta gelişmiş ülkeler seviyesine getiren dönüşüm de en önemli unsuru sağlık çalışanlarımız ve onların kutsal emekleridir. İnşallah sağlıkta dönüşümün ikinci fazı dediğimiz hamleyi de ülkemiz milletimiz için hep birlikte, el ele gerçekleştireceğiz.   Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK 'ün 'Beni Türk hekimlerine emanet ediniz' sözlerini kendilerine şiar edinen hekimlerimizin bilgi, birikim ve özverili çalışmalarını dün olduğu gibi bu gün ve yarında sürdüreceklerine inancım tamdır. Başta Iğdır olmak üzere yurdumuzun dört bir köşesinde görevli hekiminden hemşiresine, tıbbi sekreterinden hizmetlisine kadar insan yaşamını her şeyin üstünde tutan ve kendini insanlığa adayan tüm sağlık çalışanlarımızın  14 Mart Tıp Bayramını kutluyor, başarılarının devamını diliyorum, dedi.

Ödüle layık görülen Ermişler ’’ Bu ödülü almaktan onur duydum. İl Sağlık Müdürümüz Alpaslan EROL’a çok teşekkür ediyorum ve tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart tıp bayramını kutluyorum’ dedi.