Evde Sağlık Hizmetleri

Nasıl Gidilir ?

Vatandaşlarımız Evde Sağlık Hizmetlerine Nasıl Ulaşabilir?

 

•             Evde sağlık hizmetleri randevu sistemi ile ve mesai saatleri içinde çalışan bir birimdir. Hizmetin sunulduğu alan sağlık kurum ve ya kuruluşunun bulunduğu il ve ya ilçenin belediye mücavir alanı ile sınırlıdır.

•             Evde sağlık hizmetleri ekibimiz   bölge itibariyle şu alanlardan sorumludur: Iğdır Merkez’e bağlı mahalle ve köyler, Karakoyunlu İlçe Merkezin’e bağlı mahalle ve köyler.

•             Hasta ve hasta yakınları 444 38 33 no’lu Evde Sağlık Hizmetleri Ulusal Çağrı Merkezini direkt    arayarak hastanın evde sağlık hizmetlerine başvurusunu yapar. Çağrı  merkezi hastanın (kimlik, adres, telefon, hastalık, tanı, talep) bilgilerini 
              kaydeder.

 Alınan talep hastanın yaşadığı ilin Evde Sağlık Koordinasyon Merkezine(ESKOM)  iletir. ESKOM bünyesindeki sağlık personeli tarafından değerlendirilen talepler ilgili birime hizmet emri olarak sistem üzerinden gönderilir.

Hastanemiz sistemine düşen hastalara en geç 24 saat içerisinde telefonla gerekli bilgilendirme yapılır. Hastaya uygun randevu verilir.

 Randevusu verilen hasta veya hasta yakını randevusu hatırlatılmak üzere 1 gün önceden tekrar bilgilendirilerek ertesi gün ekip tarafından ziyaret edilir.

•             Çeşitli kliniklerimizde yatan ve taburculuklarında evde sağlık hizmetleri ihtiyacı olan kayıtsız hastalar  evde sağlık hizmeti almaları için 444 38 33 nolu Çağrı Merkezini  arayarak gerekli başvuruyu oluşturmaları gerekmektedir. Klinik tedavisini yapan hekim hastanın ambulans ihtiyacı için Evde Sağlık Hizmetleri Nakil Formu doldurulur. => Iğdır Dr. Nevruz Erez Devlet Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri Birimi zemin kat Çocuk Acil Servisi koridorunda hizmet vermektedir.

Evde Sağlık Hizmetleri İletişim No: 0476 226 00 03 -  05       
Dahili No: 1025  
Mobil hat:  0 539 701 74 84

06 Haziran 2024